דף הבית » מימון למבוגרים – מימון לגיל השלישי : כל הפתרונות הפיננסים

מימון למבוגרים – מימון לגיל השלישי : כל הפתרונות הפיננסים

מימון למבוגרים

יש אנשים שכל החיים חולמים על גיל הפנסיה, להגיע לגיל שבו לא צריך יותר לעבוד ואפשר ליהנות מהחיים. לנוח, לטייל ולחיות טוב. אבל לעיתים קרובות מדי, המציאות לא ממש עומדת בציפיות, לכן אותם אנשים מחפשים אחר פתרונות מימון לגיל השלישי.

בפועל, רמת החיים צפויה לרדת עם ההגעה לגיל הפנסיה, בגלל הירידה המשמעותית ברמת ההכנסות, ומנגד העלייה המתמדת במימון הוצאות המחיה בישראל, בייחוד בגיל הזהב

מימון למבוגרים הוא נושא רגיש ומורכב, שיש בו אפשרויות שונות, אותן חשוב לבחון היטב, לפני שמחליטים מה הכי מתאים לכם. 

צוות ירושה עצמית מציג 3 אפשרויות נפוצות בתחום:

מימון למבוגרים ע"י ביצוע תכנון פרישה

תכנון פרישה היא הדרך הנכונה ביותר, בה ניתן לנהל מראש את כל הכספים בצורה מסודרת, לרבות החסכונות הפנסיוניים, הנכסים השונים, ההשקעות הפיננסיות וכל רכוש אחר שיכול לסייע כלכלית לחיות בכבוד ובנוחות מיטבית בגיל השלישי. בדרך זו בונים תוכנית מסודרת שתסייע למבוגרים במימון מחייתם. 

הדבר דורש כמובן היערכות נכונה מראש, סיוע של מתכנן פרישה ואת היכולת להתנהל נכון ולחסוך כמה שיותר, כבר מגיל צעיר.

אנשים שמצליחים לתכנן פרישה בצורה מסודרת ויעילה, יוכלו לממן לעצמם בבוא היום את המחייה השוטפת בגיל השלישי, הכוללת בין היתר מימון דיור מוגן, הוצאות רפואיות, טיולים, סיוע סיעודי ככל שיידרש וגם סיוע לבני המשפחה הקרובה.

מימון למבוגרים ע"י משכנתא הפוכה

כאשר תכנון פרישה לא נעשה מראש (כפי שקורה אצל רוב האנשים), מתעורר הצורך בתוספת מימון משמעותית לאחר היציאה לפנסיה. 

מימון של דיור מוגן, הוצאות רפואיות, מטפלת סיעודית והוצאות חיי היומיום, הוא לא עניין של מה בכך –בגיל שבו אתם כבר לא רוצים או לא יכולים לעבוד במשרה מלאה.

לכן רבים פונים לפתרון מימון של משכנתא הפוכה, במסגרתה ניתן לשעבד נכס קיים, בדרך כלל הבית בו הם גרים, כדי לקבל הלוואה למימון נקודתי שמוגבלת בסכום, שנקבע ע"י מחשבון משכנתא הפוכה – לפי גיל הלווה ושווי הנכס. מדובר בעצם בהלוואה הפוכה, בה אין החזרים חודשיים לאורך תקופת ההלוואה וההחזר מתבצע לרוב, אחרי לכתו של הלווה.

הסכום שניתן לקבל במסגרת הלוואת משכנתא הפוכה, בדרך כלל מספיק למטרות שונות, כמו מימון לשיפוץ הבית או סיוע לילדים בהון עצמי לרכישת דירה. אך לרוב סכום ההלוואה אינו יספיק, על מנת לממן את אורח החיים של האדם המבוגר, ואת צרכיו המשתנים בהתאם לגילו לשנים ארוכות קדימה.

מימון למבוגרים ע"י ירושה עצמית

ירושה עצמית היא מודל חדשני בישראל, המאפשר לכם לקבל סכום כסף גדול ע"י מימוש הבעלות בדירת המגורים שלכם – תוך המשך מגורים בה לכל החיים. 

אפשרות זו, יוצרת מימון למבוגרים שאינו כולל הלוואה גדולה ותובענית ומאפשר לכם ליהנות מרמת החיים שאתם מעוניינים בה, גם אם לא עשיתם תכנון פרישה מסודר.

המודל שקיים במדינות רבות ברחבי העולם, מאפשר לקבל סכום כסף מכובד, הוגן וראוי, עבור הנכס בו אתם גרים, תוך כדי שאתם ממשיכים לגור בו – עד 120.

הסכומים שניתן לקבל במודל ירושה עצמית, בהשוואה לאחוזי המימון של משכנתא הפוכה גבוהים יותר ולכן, לצד המשך המגורים בבית שלכם, אתם יכולים לבחור ברמת החיים הרצויה לכם וגם (בהתאם לשווי הנכס כמובן) לחסוך חלק נכבד מן הכסף בכל סוג של חיסכון או השקעה, שתעבוד לטובת עתיד המשפחה.

בדרך זו אתם גם מפחיתים את הנטל לקבלת עזרה מהילדים, ונהנים בעצם – מהרכוש שלכם.

אתם למעשה מוכרים את הבעלות של הבית, כדי ליהנות מההון שלכם שכלוא בין הקירות, אבל לא צריכים לעבור דירה ולא צריכים לשלם דמי שכירות, כי אתם נשארים לגור בבית שלכם כל החיים.

לסיכום

מודל ירושה עצמית עובד בשבילכם ועוזר לכם ליצור מציאות שבה חיי הפרישה בגיל השלישי, יכולים לעמוד בכל הציפיות שלכם. למידע נוסף, ניתן ליצור איתנו קשר.

* האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ ו/או ייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי ו/או ייעוץ בענייני מיסוי ו/או ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ כאמור ו/או המלצה לביצוע פעולה מסוימת או הימנעות ממנה ו/או התחייבות לקבלת תשואה מסוימת ו/או מחיר מסוים. לפני ביצוע פעולה פרטנית יש להתייעץ עם בעלי מקצוע רלוונטיים לעניין ולנסיבות האישיות של מבצע הפעולה.